Teknoloji

Geçmişe dönüş Fortnite’ta işe yaradı; yeni rekor geldi

Epic Games Eylül 2017’de Fortnite için Battle Royale modu başlatıldı ve kısa sürede büyük bir başarı elde etti. Zamanın geçmesine rağmen oynaması ücretsiz oyunun popülaritesi devam etti. Geçen hafta sonu, kısmen oyunun geçmişine dönme kararı sayesinde oldu. oyuncu seviyesinde yeni bir rekora ulaştı.

Epic, Cuma günü Fortnite için Bölüm 4 OG Era içeriğiyle bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, oyuncuların Battle Royale oyun modunun ilk sürümünde yayınlanan yepyeni haritada birbirleriyle rekabet etmelerine olanak tanıdı. Bu özel nostaljik içerik muhtemelen oyunu bırakan birçok oyuncunun nostaljik bir eğlence için geri dönmesine neden olmuştur.

4 Kasım Cumartesi günü Epic’in resmi Fortnite X hesabında, oyunun günlük 44,7 milyonun üzerinde yeni oyuncu sayısına ulaştığını ve o gün oyunda toplam 102 milyon saat harcandığını bildirdi.Bu durum göz önüne alındığında bu güncellemenin oldukça yeterli başarıyı yakaladığı rahatlıkla söylenebilir.

Ayrıca resmi olmayan Fortnite.GG sitesi, oyunun Cumartesi günü tarihindeki en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştığını bildirdi. Bir noktada aynı anda 6.172.468 oyuncu çevrimiçiydi.bildirdi.

Ancak OG Era güncellemesinin yaptığı tek şey ilk Fortnite haritasını geri getirmek değil. Ayrıca Epic Games, dönem boyunca oyunun bazı eski silahlarını, eşyalarını ve sürülebilir araçlarını da ekleyecek ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca her hafta yeni içerik güncellemeleri yayınlanacak.

Epic Games’in bu zamanlarda böyle doğru haberlere ihtiyacı olduğu açık. Şirket birkaç hafta önce, toplam iş gücünün yüzde 16’sını, yani çalışanlarının 800’den fazlasını etkileyen toplu işten çıkarma duyurusunu yapmıştı. Ayrıca Epic, Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasasına ( Coppa) ihlali nedeniyle ABD Federal Ticaret Komitesi ile bir anlaşmaya varmak zorunda kaldı ve bu, Aralık 2022’de 540 milyon dolara kadar para cezası ve tazminatla sonuçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu