Haber

KO-MEK depremzedeler için çadır hazırladı

KO-MEK, depremzedeler için oluşturduğu çadırları bu kez el işçiliğiyle AFAD’a teslim etti.

Yüzyılın afetinde yaraları sarmak için seferber olan Kocaeli, deprem bölgesinde evleri hasar gören vatandaşlar için çadır hazırlamaya başladı. KO-MEK eğitmenleri ve kursiyerlerinin kısa sürede organize seferberliği sonrasında SEKA Kaynak Atölyesinde sıfırdan 30 adet beyin sarsıntısı çadırı yapılarak heyetime hazır hale getirildi.

ZELZELE BÖLGESİNE ÇADIRLAR GÖNDERİLECEK

KO-MEK kursiyerleri ve eğitmenleri tarafından her aşaması planlanıp özenle hesaplanan deprem çadırları kısa sürede tamamlandı. Deprem bölgesindeki en değerli eksikliklerden biri olan depremzedeler için oluşturulan çadırlar AFAD’a teslim edilerek deprem bölgesine gönderilecek.

SEKA KAYNAK ATÖLYESİNDE HAZIRLANMIŞTIR

Ayrıca hayırseverlerle birlikte hareket eden KO-MEK kursiyerleri ve usta öğreticiler de çadır dikiminde görev alarak afet bölgesine gönderilmek üzere çadırları el emeği ile dikti. Titizlikle ölçüleri alınan ve kesilen çadırlar, iskeleti SEKA Kaynak Atölyesi’nde kaynak yapılarak oluşturulan çadır ayakları ile birlikte depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere deprem bölgesine gönderilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habergungoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu