Haber

MOD10 Gençlik Orkestrası Balıkesir’de büyük beğeni topladı

MOD10 Gençlik Orkestrası’nın ilk konserini çok beğenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sözünü tutarak turne düzenledi. Bu bağlamda Edremit’te sahne alan gençler izleyicilerin beğenisini kazandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Orkestrası Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan MOD10 Gençlik Orkestrası turneye çıktı. Geçtiğimiz haftalarda Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilk konserini veren MOD10 Gençlik Orkestrası’nın mükemmel performansını büyük beğeni toplayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlere verdiği turne sözünü yerine getirdi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Sanatçısı Umut Ayral şefliğinde Edremitlilere müzik ziyafeti veren 8-18 yaşları arasındaki 45 genç yetenek büyük beğeni topladı.

Konserde; “Büklüm Büklüm”, “Öldüğümde Seni Sevemezsem”, “Bir Gün Belki Yaşarım”, “Kınalı Bebek”, “Anlamazdın” ve “Seni Unutamam” gibi Türk Pop Müziğinin seçkin şarkıları festivalde yer aldı. hep birlikte söylendi. Büyük beğeni toplayan konser, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü kutlamalarıydı. Norm Ender’in bu yıla ithaf ettiği “Shine” şarkısıyla final yaptı. Bütün salon ellerinde Türk Bayraklarıyla ayakta şarkıya eşlik etti.

Vatandaşlar konseri çok güzel bulduklarını belirterek; Uzun zamandır salonun dolu olduğunu görmediklerini belirterek, gençlere bu fırsatı sunduğu için Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Orkestrada yer alan çocukların velileri de, “Çocuklar elmas gibidir, büyük emeklerle buraya geldiler. Öncelikle bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Çok uzun bir çalışma sürecinden geçtiler. Bizler iyi ki varsın MOD10, seni seviyoruz.” sözlerini kullandı. – BALIKESİR

haberselcuklu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu