Sağlık

4 yılda 12 bin 817 hasta ve engelli taşıma hizmeti

Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı ile vatandaşları hastanelere ulaştıran Gaziemir Belediyesi, Nisan 2019’dan Nisan 2023’e kadar 12 bin 817 kez vatandaşlara ulaşım hizmeti verdi.

Vatandaşların bu alandaki ihtiyaçlarını ücretsiz sağlık hizmetleriyle karşılayan Gaziemir Belediyesi, Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı hizmetleriyle de vatandaşların hastaneye kolayca ulaşmasını ve tedavi olmasını sağlıyor.

Hasta Nakil Ambulans Hizmeti ile yaşlı ve yatalak hastalar, acil tıp teknisyeni ve şoförünün görev yaptığı teknik ve tıbbi donanıma sahip ambulanslarla evlerinden alınarak sağlık kuruluşlarına ulaştırılmaktadır. Ekipler aynı zamanda hastalara tedavi ve süreçlerin yürütülmesinde yardımcı olmaktadır. Vatandaşlar tedavilerinin ardından evlerine bırakılıyor. Hizmet kapsamında 2019 Nisan ayından bu yana geçen 4 yıllık süreçte 6 bin 411 kez hastalara ulaşım desteği verildi.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların 24 saat önceden 444 26 20 numaralı telefonu arayarak randevu almaları gerekmektedir.

Engelliler için özel araç
Özel asansörlü Engelli Hasta Aracı ile ortopedik engelli bireylerin ve yarı portatif vatandaşların sağlık kurumları başta olmak üzere gitmek istedikleri noktalara ulaşımları sağlanmaktadır. Bu hizmet kapsamında kanser tedavisi gören hastalara ulaşım desteği de sağlanmaktadır. Kemoterapi, radyoterapi, fizik tedavi veya diyaliz tedavisi gören hastaların sağlık kuruluşlarına erişimi sağlanmaktadır. Muayene sürecinin ardından hastaları evlerine bırakan gruplar, dört yılda 6 bin 406 kez görev yaptı.

Engelli Hasta Aracı Hizmetinden yararlanmak isteyenler 999 0 251 dahili 1853 ve 999 0 112 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sile-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu