Haber

Afişlerin LGBT renkleriyle yapıldığı iddialarına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yanıt

Sosyal medyada yıllar öncesine ait “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı LGBT renkleriyle afiş yaptı” yazılı bir afiş paylaşıldı.

“POSTALAR KALDIRILDI”

İddialar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medyada paylaşılan bir görselle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmak istenmiştir. Bazı sosyal medya hesaplarından kasıtlı ve iyi niyetli olmayan bir karalama kampanyası daha gündeme getirilmeye çalışılmaktadır. Sağlık Bakanlığı döneminde hazırlanmış ve kullanımdan kaldırılmıştır.

“BAKANLIĞIMIZ YAPILMAK İSTİYOR”

Aile kurumunu güçlendirme yönündeki çabaları kamuoyuna malum olan Bakanlığımız yeni yapıldığı gibi tedavüle konulan imajla yıpratılmak istenmektedir. Söz konusu görüntüde Bakanlığımız bazı sembollerle ilişkilendirilmeye çalışılsa da bizim bu konudaki duruşumuz hem bakanlık hem de hükümet olarak nettir. Bugüne kadar olduğu gibi aile kurumumuza zarar verebilecek her türlü akıma karşı tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

“POSTERLER YILLAR ÖNCE”

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de konuyla ilgili paylaşımda bulundu. Paylaşımda, “Yıllar öncesinden afişlere destek gösterilerek ortaya atılan ‘Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı LGBT renkleriyle afiş yaptı’ iddiası manipülasyon içermektedir. Bakanlık zarar verebilecek her türlü harekete karşı önlem almaktadır. aile kurumu.” terimler kullanıldı.

haber-kocakoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu