Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan oy kullandı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 2. Tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi için Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda oy kullandı. Erdoğan, “Türk demokrasi hayatımızda ilk kez iki turlu bir seçime tanık oluyoruz. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Vatandaşlarımdan özellikle katılımlarını son ana kadar yapmalarını rica ediyorum. rehavete kapılmadan bir an önce.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki evlerinden çıkarak, Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. tur seçimleri için oy kullanacakları Saffet Çebi Ortaokulu’na geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı burada AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen karşıladı. Oy kullanacağı sınıfa giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandık görevlileriyle tek tek tokalaştı. Pusulayı ve mührü teslim alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabineye girerek sandığı kullanırken, eşi Emine Erdoğan da oy kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 3279 numaralı sandıkta oy kullandı. “Hayırlı olsun” diyerek zarfı sandığa atan Erdoğan, imza sürecinin ardından açıklamalarda bulundu.

İLK KEZ İKİ TURLU BİR SEÇİM İZLİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk demokratik hayatımızda ilk kez iki turlu bir seçime tanık oluyoruz. İlki malumunuz 14 Mayıs’ta oldu. Şimdi 28 Mayıs’ta ikinci tura gidiyoruz. Tabii ki. , burada parti yok, bir metre uzunluğunda oy pusulası yok, sadece iki aday söz konusu, halkımız bu iki adaya oy vereceğine göre bugünkü oylamanın çok çabuk biteceğini umuyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türk demokrasi hayatında ilk kez böyle bir oylamaya ve dünya tarihinde böyle yüzde 90 oy oranına tanık oluyoruz.Yüzde 90’a varan katılım sağlayan hiçbir ülke yok. yüzde 90’a varan bir katılımla demokratik çabasını en hoş haliyle bugün de birebir gerçekleştireceğine inanıyorum.Ülkemize ve milletimize Allah’tan hayırlı olmasını diliyorum.Vatandaşlarımdan özellikle rica ediyorum. rehavete kapılmadan önce bunu yapmak için” dedi. Oy verme işleminin ardından okul bahçesinde bekleyen vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yoğun ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada vatandaşları selamlayarak sohbet etti. Erdoğan’ın oy kullandığı sandıkta 380 seçmenin olduğu öğrenildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce oğlu Bilal Erdoğan, Togg ile okula gelerek oy kullandı.

– Karakoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu