Haber

KESK Başkanı: Zam teklifi kabul edilemez

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eşbaşkanı Şükran Kablan Yeşil, Kamu Patronları Kurulu’nun zam önerisine ilişkin, “Bugün belirtmek isteriz ki bugün milyonlarca kamu emekçisi ve emeklisi bu masadan kalkarak bir uzlaşmaya varmıştır. Büyük ölçüde.” terimini kullandı.

Yeşil, 2024-2025 yıllarında memur ve emeklilerin mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7’nci Tur Kamu Sözleşmesi müzakereleri kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen ikinci toplantının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Kamu Patronu Kurulu’nun zam teklifini eleştiren Yeşil, 2024 enflasyon tahmininin altında kalan teklifin Merkez Bankası tarafından kabul edilmesinin asla mümkün olmadığını söyledi.

Memur maaşlarına ve memur emekli maaşlarına 6’er aylık zamlar yerine 3’er aylık zamların yapılması gerektiğini savunan Yeşil, “Bugün belirtmek isteriz ki bugün milyonlarca kamu çalışanı ve emekli bir bütün olarak bu tablodan çıkmıştır. . hükümsüzdür.” dedi.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerin kira yardımı olmadan toplu sözleşmeyi kabul etmeyeceğini belirten Yeşil, “KESK olarak taleplerimiz karşılanmadığı takdirde 17 Ağustos’a kadar üretimden gücümüzü kullanarak 16 Ağustos’ta 1 gün mesai bırakıyoruz. , ikinci teklif ne zaman sunulacak.” söz konusu.

acigolhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu